Lucie Janešová a moje smečka 🙂

majitelka agentury

Již od mala jsem si přála mít pejska, ale jak to tak bývá, rodiče mi říkali, ať si ho pořídím až se odstěhuji. U rodičů jsem si tedy prosadila alespoň malá zvířátka a tak mi rukama prošlo několik křečků, morčat, králíčků, činčila, andulky a agama. Když sem se odstěhovala tak jako pracující studentka jsem si na pejska opět netroufla, protože čas jsem trávila buď ve škole, v práci a zbytek s kamarády. Pejsky jsem tedy začala chodit alespoň venčit. V roce 2008 mi byla nečekaně pořízena fenka zlatého retrívra Inka, která mi obrátila život naruby. Začali jsme se věnovat spousty psím sportům od základní poslušnosti, agility, dogdancingu po lovečinu. Začala jsem se stýkat s hodně pejskaři a tak mi postupně přibívali pejsci na hlídání až jsem to sama nemohla stíhat tak, abych se jim mohla všem dostatečně věnovat. A tak vznikla má hlídací firmička Nechci být sám. Momentálně se mnou bydlí retrívřice Inka a její dcera Aura, stafordka Ambra a králičice Ťapka.

 

Karolína Steigerová

koordinátorka mazlichův v Praze

kaja

 Zvířata nemusí člověk pouze vlastnit, aby se jim naučil rozumět. Smečka vlkodavů byla mou učitelkou. Rozum, empatie, láska, trpělivost a respekt k druhým jejími nástroji, které jsem si z našich společně strávených chvil během let odnesla.
Co na této práci miluju je rozličnost každé procházky a každého dne hlídání, individuální přístup ke každému zvířátku, rovný přístup a fér jednání jak s klienty, tak i s, a mezi mazlichůvami.
Teprve interakce se zvířaty mi přinesla štěstí a vnitřní vyrovnanost. Tak se těch zvířátek držím, co mi síly stačí  🙂

 

 

 

 

Veronika Široká

zástupkyně za Plzeňský kraj

 

Od mala jsem žila v přítomnosti psů a koček, chodila jsem se starat o koně a snila o tom, že se stanu veterinářkou. Tento sen jsem si částečně splnila a věnovala se veterinářství na střední škole. Tam jsem měla možnost se setkávat s různými zvířaty a uvědomovat si jejich individuální potřeby. I když se již tomuto oboru nevěnuji, snažím se stále rozšiřovat své znalosti a zkušenosti.

Velkou část mého dětství jsem prožila s kocourem Mikešem, který ze mně udělal kočičího člověka, a psem Benem, který byl povahově hodně nevyzpytatelný a veškeré problémy řešil okamžitou agresí. Naučila jsem se díky němu lépe odhadovat psí nálady, protože jakýkoli větší stres (bohužel i stres z radosti) mohl skončit kousnutím.

Dnes mám doma dlouhosrstou kočičí důchodkyni Zuzanku, tříletou fenu křížence jack russell teriéra Ťapku a několik rybiček v akváriu. I na první pohled​ nenáročné rybičky potřebují pravidelnou péči, Zuzanka má ve svých třinácti letech už své zvláštní nároky a s Ťapkou se věnuji agility a často spolu chodíme na túry.

I přes tento zápřah se ráda věnuji dalším zvířátkům a snažím se, aby si čas se mnou co nejvíc užili, i když vím, že páníčka nic nenahradí.
 

 

 

Jarka Pejšová a její čumáci 🙂

zástupkyně pro Ústecký kraj

Od malička jsem byla vedena k lásce ke zvířatům. To se projevovalo především v praxi, když jsme od běžných domácích mazlíčků – pejsků, kočiček, rybiček, křečků, pískomilů, morčat, osmáků, králíčků, potkanů, papoušků, měli i ty méně obvyklé a to zhruba ve stejném rozsahu jako ty běžné J – plšíky africké, vakoveverky létavé, želvičky, mnoho druhů ještěrek, kuňky východní.
Pár let jsme měli i hospodářská zvířata – slepičky, kachničky, prasátka vietnamská, králíčky, husičky a krůtu
Tudíž byla velká pravděpodobnost, že mě to poznamená J a také se tak stalo J. I dnes se starám o svá zvířátka, která mám moc ráda. Hlídání zvířátek pro mě není přivýdělek, ale pouze doplnění životního stylu a filosofie a zároveň nabídka krásné alternativy domácího prostředí pro mazlíčky jiných lidí, kteří mají stejnou starost jako já, když se občas ocitnou v situaci, kdy se o ně nemohou postarat a chtějí pro ně jen to nejlepší J nebo třeba péči o hospodářská zvířátka, když páníčci potřebují také oraz J. Nabízím jim krásné domácké prostředí a velkou zahradu J.

Lucie Janešová
Praha 9 - Běchovice

Protože mne zvířátka provází již od mého mládí a naplňují můj život, zrodil se nápad na zřízení agentury Nechci Být Sám. Věřím, že splníme přání i Vašemu mazlíčkovi.

Výcvik retrívrů

Profesionální výcvik s osobním přístupem.

Kontakt

NECHCI BÝT SÁM

Za návsí 14
106 00 Praha 10 – Záběhlice

Hlídání psů a koček PRAHA, STŘEDOČESKÝ KRAJ
Ing. Lucie Janešová
tel: 724 24 24 60
e-mail: info@nechcibytsam.cz

Koordinátorka mazlichův Praha
Karolína Steigerová
tel: 737 180 099
e-mail: karolina@nechcibytsam.cz

Hlídání psů a koček ÚSTÍ n./L.
Ing. Jarka Pejšová, DiS.
tel: 724 793 432
jaruska@nechcibytsam.cz

Hlídání psů a koček PLZEŇ
Veronika Široká
tel: 704 348 935
veronika@nechcibytsam.cz

Hledat